A Hungaroring együttműködő partnere a győri Széchenyi István Egyetem, így a duális képzés kapcsán is ezzel a tanintézettel működünk együtt. A duális képzés ugye, azt takarja, hogy az egyetemisták párhuzamosan szereznek elméleti és gyakorlati képzést – a Hungaroringen a közgazdás, turizmus-fejlesztés szakirányon pallérozódó diákok tekinthetnek bele a szakma gyakorlati részébe – kötelezően szabott időben, fizetésért.
Ezen felül a gödöllői Szent István Egyetem hallgatóit évente egy-két alkalommal vendégül látjuk a versenypályánkon, ahol bepillanthatnak a kulisszák mögé. A Formula–1-es aszfaltcsíkon és a Tanpályán egyaránt megautóztatjuk őket, hogy a gyakorlatban is képet kapjanak arról, amit az elméletben tanulnak. A járművel és közlekedéssel kapcsolatos mérnökök nálunk gyakorlati tapasztalathoz juthatnak.
Még régebbi kapcsolatot ápol a Hungaroring a gödöllői Szent István Egyetemmel, amellyel együttműködve az utóbbi években részt vettünk a Kutatók Éjszakája elnevezésű rendezvényen, amelyen kerékpárral, autóval, motorral tartunk bemutatót, és az érdeklődők kipróbálhatják a biztonsági-öv szimulátort is. Az egyetem fejlesztő-csapata részt vesz a Shel Eco Marathonon, amelynek célja, hogy a diákok ultra-energiatakarékos járműveket fejlesszenek – ezeket nálunk biztonságos körülmények között tesztelhetik.
Spórolni. Ezt sulykolják belénk folyamatosan, s miért ne fogadnánk meg a közlekedésben is?! Főleg, ha különösebb erőfeszítés nélkül megtehetjük, elég hozzá néhány jó tanács – például a Hungaroringen található Groupama Vezetéstechnikai Centrum instruktoraitól.
Megközelíthetnénk nagyon messziről is a kérdést, beszélhetnénk a hibrid autókról, vagy a szándékosan kis fogyasztásúaktól, esetleg az elektromos járművekről, ám ezek távlati célok. A tanpályán ennél jóval praktikusabb tanácsokat kap a közúti közlekedő, méghozzá arra vonatkozóan, hogy a saját autójából kihozhassa a maximumot, s közben védje a környezetet.
Társaságunk e célt a belső működésében is szem előtt tartja…
Mesterséges tó: a Tanpályánkon működő vízfalak és szórófejek vízellátására mesterséges tavat alakítottunk ki, így minimalizáltuk a vezetékes víz használatát, s kíméljük a környezetet.
Csapra szerelt víztisztító:
3-szoros tisztítás (fizikai, kémiai, biológiai)
nincs vízveszteség
nem desztillált vizet készít
nincs műanyag pohár használat, így nincs szemét, nincs PET-palack
korlátlan vízfogyasztás lehetősége
buborékos víz készítésére is alkalmas
…és természetesen a külső tevékenységeiben is előtérbe helyezi.
Kurzusainkon nagy hangsúlyt fektetünk az üzemanyag megtakarításra, amely amellett, hogy pénztárcabarát, jelentősen csökkenti a károsanyag-kibocsátást is.
A mai modern járművek motorja egyre gazdaságosabb az Unió szorítása miatt – a csökkenő károsanyag-kibocsátás és az alacsonyabb fogyasztás ugyanis kéz a kézben jár . A kérdés egyre inkább az, hogy amit az autó tud, a vezetője képes-e belőle kihozni. Mert el lehet jutni A-pontból B-be azonos idő alatt úgy, hogy a kocsi hat és fél litert fogyaszt és úgy is, hogy öt-öt és felet. Ami pedig már látványos különbség.
S hogy miként érik el mindezt?
Gyakorlattal, amit egy tesztútvonalon szerezhet meg az érdeklődő.
A tréningeken átlagosan 5-12 százalékos javulást érnek el – ennek tudatában érdemes egy kicsit számolgatni, hogy vajon mit is jelent ez egy családban egy-két autó, vagy egy cégnél húsz-nyolcszáz jármű esetében…
A jövő nálunk már elkezdődött:
A Nissan Sales CEE Kft-vel együttműködve két elektromos gyorstöltő állomást helyeztünk el a Hungaroringen. Ennek köszönhetően a környezetbarát, elektromos autóknak is tudunk vezetéstechnikai kurzust tartani, hogy a baleset-megelőzést ebben a ma még szűk, de egyre növekvő szegmensben is támogathassuk.