Új aszfaltborítást kapott a Hungaroring célegyenese 620 folyóméter hosszan, összesen 8866 négyzetméteren.
Senki számára nem titok, hogy az utóbbi két évben története legnagyobb változásán megy keresztül hazánk egyetlen Formula 1-es versenypályája, amelyen 2026-ra teljesen megújul a főépület és a főlelátó.
Noha a Hungaroring klasszikus vonalvezetése változatlan marad, a célegyenes aszfaltburkolata megújult az idei futamra, hogy a pályacsík, ahogy a korábbi években is, megfeleljen a legmagasabb nemzetközi standardnak.
Kedden három, egymás mellett haladó finisher építette be a kopóréteget a célegyenesbe – összesen 860 tonna speciális, magasabb lágyuláspontú bitumennel készült aszfaltkeverék került beépítésre. Ezeket a gépeket két úgynevezett beschiker látta el anyaggal a hosszirányú hullámok minimalizálása és az egységes textúra érdekében.
A keverék receptúráját már korábban meghatározták a SWIETELSKY szakértői, és idén nagy felületű próbabeépítés is készült, mivel a különleges elvárások miatt fontos volt, hogy a keveréket a lehető legrövidebb időn belül beépítsék.
Az előkészület, vagyis a kopóréteg felmarása két napot vett igénybe, maga az aszfaltozás pedig egy napig tartott, amelyhez az olasz Dromo cég szakemberei (ahogy tavaly az alagutak fölötti rész aszfaltozásánál) műszaki támogatást nyújtottak.
A célegyenes megújult aszfaltját először a GT Open versenyzői próbálhatják ki versenykörülmények között, majd pedig a Magyar Nagydíj hétvégéjén a Formula 1-es mezőny és a betétversenyek indulói is „tesztelhetik”.