HU | EN
super racing festival

Tassi Attila a dobogón!

2020. szeptember 14. 17:03

Tassi Attila pályafutása során először pezsgőzhetett a dobogón a túraautó-világkupában – a 21 éves Honda-pilóta okos versenyzéssel szerezte meg a harmadik helyet a zolderi első versenyfutamon.

„Nem számítottam rá, hogy rögtön az első versenyen dobogóra állhatok – mondta Tassi. – Nagyon jó érzés így kezdeni a szezont, remek csaták zajlottak a pályán, néha még Björköt is megközelítettem, mondta is a csapat, hogy próbáljam hibázásra kényszeríteni, de ő sokkal tapasztaltabb, mint én. Örülök a harmadik helynek.”

Tassinak a második versenyen is Björk volt a közvetlen riválisa, ám ezúttal sajnos ütközött a korábbi világbajnok svéddel, így a mezőny végéről küzdötte előre magát a tizenhatodik helyre.

A világkupa-címvédő Michelisz Norbert már a verseny előtt megmondta, hogy valószínűleg ez nem lesz a Hyundai pályája, és az időmérő edzés után már teljesen biztos volt abban, hogy a maximum számára az, hogy a lehető legtöbb pontot szerzi, s esetleg bekerül a top tízbe. A második futamon sikerült is (nyolcadik lett), az elsőn azonban nem (11.).

„Nem ez volt a legjobb versenyünk, de az edzések tapasztalati alapján nem is lehettek vérmes reményeink, körülbelül ott vagyunk, ahova vártam magunkat. Az első tízbe kerüléshez szerencsére is szükség volt” – nyilatkozta Michelisz.

A Zengő csapat versenyzői belecsöppentek a versenyhétvégébe, hiszen az utolsó pillanatban érkeztek meg a vadonatúj Cuprák, úgyhogy ők egyelőre tanulási fázisban vannak, ehhez képest Mikel Azcona szerzett hat pontot. Ez azonban csak az első lépés, egészen biztos, hogy Boldizs Bence és Kismarty-Lechner Gábor is végez még ennél jóval előrébb.

Fotó:wtcr.com

Hungaroring Sport Zrt. levelezési cím: H-2146 Mogyoród, Pf. 10. cím: 2146 Mogyoród, Hungaroring út 10.
Telefon.: +36 28 444 444 Fax: +36 28 441 860, E-mail: office@hungaroring.hu
Adatkezelési nyilvántartási szám: NAIH-88004/2015.